V tejto sekcii nájdete buď zaujímavé návrhy fantasy TBS hier, ktoré však neboli zatiaľ zrealizované, alebo hry, ktoré nie sú 3D, alebo sú určené len pre online ai.:

Hra by so mohla však kľudne volať aj King's Bounty 3, pretože vlastne vychádza z tejto starej RPG hry a z Heroes - konkrétne z 3. dielu série - len prebrala niektoré jednotky a hrady. Ale nepredbiehajme, poďme pekne poporiadku:

Hru vydala v roku 2001 firma 3DO a pri výbere názvu zrejme využila vtedajší komerčný úspech Heroes.
Na začiatku hry si hráč vyberá jedného zo 4 hrdinov (Barbarian, Sorceress - kúzelníčka, Paladin, Knight), s ktorými môže najímať v dobytých hradoch bojové jednotky. Hrdina chodí v reálnom čase (RTS) po mape - ktorá je zobrazená v plnohodnotnom 3D priestore s možnosťou ovládania kamery (dovtedy v sérii Heroes niečo nevídané) - a plní rôzne questy (RPG). Súboje sú tiež v 3D prostredí a prebiehajú kolovo (TBS).
V príbehu bol kráľ otrávený drakom a kráľovná nás pošle pomstiť jeho smrť. Hlavnou úlohou hry je odkryť záhadu legendárneho Žezla z dračích kosti (viď obr.) a získať 8 mocných artefaktov. Za plnenie vedľajších úloh získava hrdina nové skúsenosti a zlato...

Hra trpí viacerými nedostatkami - napr. žiadny multiplayer (na PS2 sa niet čo čudovať), málo kúziel, len 4 mapy, krátky príbeh, nedostatok peňazí v hre, málo zvukov, opakované hudobné motívy, jednoduché a pomalé animácie (po vzhliadnutí videí jednotky sa pohybujú ako nekromanceri) a pod...Hra bola evidentne narýchlo dokončená (predzvesť neodvratného pádu v tom čase už potápajúcej sa lode vývojárskej firmy) ale vzhľadom na to že ide o budgetovú hru a s prihliadnutím na obmedzené možnosti konzol ide o vcelku zberateľskú záležitosť.
Bližšie porovnanie s hrou King's Bounty sa dozviete v sérii článkov o histórii King's Bounty a v sekcii História TBS.

autor: sm.art, zdroj: bonusweb.idnes.cz, gamespot.com

 

Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Nival Interactive, Ubisoft Entertainment a ďaľších.
Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
Nival Interactive, Ubisoft Entertainment and others.
All Rights Reserved.

Quick Message
The Poll
Heroesworld Disciples III King's Bounty Fantasy Wars

Ostatné TBS hry

© 2006-2010 GoF Design: sm.art Last update: 20.11.2010