V tejto sekcii nájdete buď zaujímavé návrhy fantasy TBS hier, ktoré však neboli zatiaľ zrealizované, alebo hry, ktoré nie sú 3D, alebo sú určené len pre online ai.:

ICTC2 - návrhy hradov pre Heroes V

 • na fóre portálu Age of Heroes boli 25.3.2007 večer vyhlásené výsledky 2. ročníka medzinárodnej súťaze ICTC (International Create a Town Contest 2) - ide o fanúškovskú súťaž návrhov nových hradov pre Heroes V. Výsledky:
 1. miesto: hrad Bastion - od TDL (nezamieňať s pripravovaným hradom pre WoG) - niečo podobné ako Eriador z Pána prsteňov
2. miesto: hrad The Guild - od Fofa - kúzelnícka rasa vedená ženami

 1. miesto: hrad Tropical - od GenieLord - vodný svet

 • Rasa: obojživelníci
 • Terén: tropický dažďový prales s množstvom stromov a močiarov
 • Povahový popis: Obojživelníci sú zlí, ale sú rozumní. Sú extrémne loajálni a nikdy nezradia spojenca. Nenávidia slanú morskú vodu. Sú veľmi záhadní a kľudní, avšak sa ľahko rozhnevajú a potom sú veľmi útoční.
 • Popis zovňajšku: Neľudské kreatúry sú väčšinou jašteri. Ľudské kreatúry majú žlté, oranžové alebo zelené oči. Sú chudí ale majú silné svaly (kvôli plávaniu), a majú blanu medzi prstami. Ich koža je trochu zelená alebo purpurová.
 • Náboženstvo: Po pohrome Awful stratili vieru v Sylanna, draka zeme, a obrátili sa k Shalassa, vodnému drakovi a ich zástupcom Deep Lercoes. Veria, že Deep Lercoes sú jediné kreatúry, ktoré sa môžu potopiť dosť hlboko, aby dosiahli jeho palác.
 • Jednotky: 1. potápač (lagúna)/rýchly potápač (väčšia lagúna), 2. vyhostený slimák (pastvina)/otrávený slimák (rozvodnená pastvina), 3. vodá rastlina (jazero)/zúrivá vodná rastlina (bažinaté jazero), 4. vodný lovec(vír)/vodný surovec(silný vír),
  5. okrídlený drak (jama)/divoký Wyvern (roklina), 6. Omeganova jašterica (jašteria terasa)/Omeganov bazilišek (jašteria aréna), 7. Lerco(vodný oltár)/hlbinný Lerco (vodná svätyňa)
 • Mágia: deštruktívne kúzla a tmavá mágia
 • Hrdinovia: jazdia na Omeganových jaštericiach. V boji používajú strelecké kúzla.
 • Stavby: sú na stromoch, zavesené na stromoch alebo plávajú na vode
  Dalšie stavby:
  Korálové útesy - nárast +5 potápačov/rýchlych potápačov za týždeň
  Hniezdo - nárast +2 okrídlených drakov/divokých o.drakov za týždeň
  Prekliaty močiar - hrdina, ktorý navštívi hrad, získa schopnosť Utopenie
  Kruhová ochranná veža - pridá stráže vo vnútornej věži, ktoré môžu zosielať na nepriateľov náhodné kúzla temnej mágie a kúzla svetlej mágie na vlastné jednotky
  Klietka nočnej mory - môže byť postavená len s Tears Ashaa.

Zdroj: heroesofmightandmagic.com

Poznámka na záver: V 1. ročníku sa námety dosť podobali a boli akousi reakciou na Heroes 5, v ktorom absentovali niektoré tradičné hrady (barbari, trpaslíci a močiar), popr. sa tu objavili návrhy známe z Heroes 3.5 WoG a Heroes 4: Equilibris (vodný svet, púštne mesto, mesto strojov, japonská/čínska mytológia, kúzelnícky hrad, rasa zložená zo samých kreatúr).
Tento rok sa do súťaže ICTC zapojilo 19 prác (v prvom 68), avšak návrhy boli citelne vyzretejšie a prepracovanejšie, popr. ďalej rozvíjajú nápady z predošlého ročníka.

Čo sa týka ďalších ocenených hradov, tak hrad Guild ma osobne neoslovil
a hrad Bastion je síce najprepracovanejší, ale nezdá sa mi najoriginálnejší (čerpá námety okrem iného aj z predošlého ročníka a aj z viacerých iných koncepcii).
Zaujal ma však hrad, ktorý nebol ocenený - The Elemental Conflux

hrad Conflux

 • a za zmienku určite stojí ešte jeden hrad z 1. ročníka - Hollow, ktory sa trochu podobá na hrad trpaslikov z 1. datadisku Heroes V...

  sm.art

 

Použité materiály sú prevzaté od spoločností:
Nival Interactive, Ubisoft Entertainment a ďaľších.
Všetky práva vyhradené.

Used materials were taken from these companies:
Nival Interactive, Ubisoft Entertainment and others.
All Rights Reserved.

Quick Message
The Poll
Heroesworld Disciples III King's Bounty Fantasy Wars

Ostatné TBS hry

© 2006-2010 GoF Design: sm.art Last update: 20.11.2010